صندوق فروشگاهی

صندوق فروشگاهی ، در گذشته اشخاص، حساب و کتاب خود را به صورت دستی یا با استفاده از ابزاری به نام چرتکه انجام می دادند. پیشرفت های صورت گرفته در تکنولوژی باعث تولید محصولات مختلفی شد که قابلیت محاسبه دارند. استفاده از این ابزار باعث شد تا صاحبان کسب و کار به راحتی بتوانند از هزینه ها و درآمدهای خود آگاه شوند.

بیشتر بخوانید صندوق فروشگاهی

حسابداری تولیدی چیست ؟

حسابداری تولیدی چیست ؟ ، یک شرکت تولیدی برای حساب کردن تمامی هزینه های تولید کالا و فروش محصولات به شاخه ای از علم حسابداری به نام حسابداری تولیدی نیاز دارد .

بیشتر بخوانید حسابداری تولیدی چیست ؟

هزینه های مستقیم

هزینه های مستقیم ، هزینه های مستقیم هزینه هایی هستند که یک شرکت می تواند به راحتی به یک "هزینه " خاص متصل شود که ممکن است یک محصول، بخش یا پروژه باشد. این شامل مواردی مانند نرم افزار، تجهیزات و مواد خام است. همچنین می تواند شامل کار باشد، فرض براین است که کار به محصول، بخش یا پروژه خاص است.

در ادامه خواهید خواند هزینه های مستقیم

هزینه یابی سربار کارخانه در حسابداری صنعتی

هزینه یابی سربار کارخانه در حسابداری صنعتی ، هزینه های سربار هزینه هایی است که که مستقیما به ساخت محصول ارتباط ندارند و نمی توان آن ها را به آسانی به محصولات یا شماره کارها یا سفارش های معینی ارتباط داد. همچنین هزینه های مستقیمی که تسهیم آن ها به محصولی معین، مرحله ای از تولید یا سفارش خاص، مقرون به صرفه نباشد.

در ادامه خواهید خواند هزینه یابی سربار کارخانه در حسابداری صنعتی

هزینه استاندارد چیست

هزینه استاندارد چیست ، هزینه استاندارد هزینه تخمین زده شده است که معمولا در طول تولید یک محصول یا عملکرد یک سرویس رخ می دهد. به عبارت دیگر، از لحاظ تئوری، مقدار پولی که یک شرکت برای تولید یک محصول یا انجام خدمات در شرایط عادی باید صرف کند. هزینه استاندارد گاهی اوقات به عنوان هزینه های از پیش تعیین شده بر اساس آمار و تجربه مدیریت برآورد شده است.

در ادامه خواهید خواند هزینه استاندارد چیست